Kosmetyki

Jak wybrać dobre mydło w płynie?

Mydło w płynie cieszy się ogromną popularnością. Całkiem skutecznie wyparło ono mydło w kostce, które obecnie jest spotykane dość rzadko. Wybór mydeł jest ogromny, co sprawia, że niektórzy mogą z tym mieć pewien problem. Na co warto zwracać uwagę? Jak wybrać dobre mydło?

Bardzo ważna jest konsystencja

Przy zakupie mydła w płynie koniecznie należy zwrócić uwagę na jego konsystencję. Tanie produkty często są zbyt płynne, co sprawia, że się nie pienią wystarczająco. Mydło o konsystencji bardziej zbliżonej do żelu jest zwykle bardziej wydajne. Jego niewielka ilość wystarczy, by dokładnie umyć dłonie. Niektórzy szczególnie cenią mydło o konsystencji przypominającej krem. Jest ona charakterystyczna dla drogich produktów z dużą zawartością składników nawilżających. To właśnie dzięki niej mydło jest gęste i nie spływa z dłoni. To z kolei oznacza, że łatwiej jest z niego korzystać… choć może być problem z aplikacją z automatycznego podajnika.

Składniki aktywne

Każde mydło w płynie (czytaj) jest wzbogacone przez dodatkowe składniki. Mogą one pielęgnować skórę albo być wyjątkowo skuteczne w walce z brudem. Czasami też mogą one pochłaniać nieprzyjemne zapachy, jakie pozostały na dłoniach. Warto więc przed zakupem upewnić się, że dany produkt ma składniki, które służą do rozwiązania konkretnego problemu. W przypadku mydeł, które są wykorzystywane w zwykłych łazienkach do codziennego mycia rąk, najlepiej jest wybierać mydła o działaniu nawilżającym i pielęgnującym. Są one wskazane niezależnie od kondycji skóry dłoni, więc z pewnością przydadzą się wszystkim osobom, które będą korzystały z mydła w płynie. Sprawdzi się ono także w publicznych toaletach.

Zapach mydła

Dla wielu osób duże znaczenie ma zapach mydła. Niektórzy twierdzą, że mocno wyczuwalne chemiczne zapachy im nie odpowiadają. Nie ma w tym nic dziwnego, bo są one dość specyficzne i osoby o wrażliwym powonieniu mogą skarżyć się na zbyt intensywną woń. Z tego powodu czasami warto zdecydować się na mydło bez dodatków zapachowych. Dużą popularnością cieszą się również produkty, które są wzbogacone w naturalne zapachy z olejków eterycznych. Ich zapach jest zwykle dość subtelny, ale występuje zdecydowanie mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Ciekawym rozwiązaniem są także mydła, które nie mają wyczuwalnego zapachu, ale równocześnie służą one do skutecznego usuwania nieprzyjemnych odorów ze skóry dłoni. Zwykle używa się ich w kuchni po to, by pozbyć się zapachu krojonej cebuli czy czosnku. To ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy są szczególnie wrażliwy na zapachy.