Kosmetyki

Czy warto sięgać po mleczko do twarzy?

Mleczko do twarzy to kosmetyk, który może być używany w celu skutecznego oczyszczania skóry twarzy. Co ważne, oferowane obecnie w sprzedaży mleczka nie tworzą na powierzchni skóry tłustego filmu, nie zatykają porów oraz nie przyczyniają się do powstawania niedoskonałości.

Czym cechują się mleczka do twarzy?

Mleczka skutecznie oczyszczają skórę twarzy, a jednocześnie nie powodują wrażenia nadmiernego ściągnięcia i pieczenia skóry. Kosmetyki te cechują się tłustą konsystencją, która polecana jest szczególnie w przypadku cery suchej. Co ważne, za pomocą mleczek można skutecznie usunąć pozostałości kosmetyków, a jednocześnie zadbać o właściwą pielęgnację skóry twarzy. W tym jednak przypadku warto się decydować na zakup wysokiej jakości produktów, które pozbawione są olejów mineralnych, w tym parafiny. W wysokogatunkowych wyrobach pochodzenia naturalnego parafina jest zastępowana olejkami roślinnymi, które nie pozostawiają tłustego filmu na powierzchni skóry.

W jaki sposób można używać tego rodzaju kosmetyki?

Mleczko do twarzy to kosmetyk (zobacz), który można stosować na kilka odmiennych sposobów, w tym jako produkt służący do mycia twarzy czy demakijażu. Poza tym, mleczko może być nakładane bezpośrednio na skórę twarzy lub na płatki kosmetyczne.

Mleczko jako produkt stosowany do demakijażu

Jak wspomniano powyżej, mleczko kosmetyczne może być wykorzystywane podczas demakijażu. W dalszej kolejności są wówczas stosowane emulsje, pianki oraz żele do mycia twarzy.

Czy mleczko może służyć w celu oczyszczania skóry twarzy?

Zdecydowanie tak. W tym wypadku demakijaż wykonywany jest z użyciem płynu micelarnego, a podczas oczyszczania właściwego wykorzystywane jest właśnie mleczko. Może być ono rozprowadzane po skórze za pomocą płatka kosmetycznego lub opuszków palców. W celu starannego oczyszczenia skóry twarzy wskazane jest wykonanie delikatnego masażu.

Czy za pomocą mleczka można wykonywać demakijaż oraz oczyszczanie skóry twarzy?

Tak. W tym przypadku jednak kosmetyk należy nakładać dwukrotnie. Co ważne, zwiększona ilość produktu nie powoduje naruszenia fizjologicznej bariery ochronnej skóry.

W jaki sposób należy aplikować mleczko na skórę twarzy?

Mleczko na skórę twarzy można nakładać za pomocą płatka kosmetycznego. W tym przypadku mleczko służy jednak do usuwania makijażu, ponieważ płatek ściera jedynie powierzchnię skóry. W celu jej dogłębnego oczyszczenia konieczne jest nakładanie kosmetyku za pomocą dłoni oraz wykonywanie delikatnego masażu skóry twarzy. Pozostałości mleczka należy usunąć za pomocą wody lub czystego płatka kosmetycznego.

Kto powinien stosować mleczka?

Mleczka to kosmetyki, które są polecane przede wszystkim dla osób posiadających cerę suchą oraz skłonną do występowania podrażnień. Z ich dobrodziejstw powinny również korzystać kobiety, które przebywają w pomieszczeniach z ciepłym nawiewem, które może nadmiernie wysuszać skórę. Mleczka w tym wypadku nie naruszają warstwy ochronnej naskórka oraz skutecznie naliczają skórę. Sprawiają również, że staje się ona ukojona, a wszelkie zmiany i zaczerwienienia ustępują.