Kosmetyki

Odżywki emolientowe do włosów – jak wybrać i jak stosować?

odżywka do włosów emolientowa

Włosy suche i zniszczone wymagają szczególnej pielęgnacji. To właśnie dla nich przeznaczone są odżywki emolientowe. Warto zatem wiedzieć, czym się charakteryzują, jak działają i czym się kierować przy ich wyborze.

Czym są odżywki emolientowe do włosów?

Odżywka emolientowa to produkt kosmetyczny do włosów, który w swoim składzie zawiera w dużej ilości oleje. Emolienty są składnikami natłuszczającymi i nawilżającymi. Co ważne, są one od dawna stosowane w kosmetyce dość powszechnie. Skutecznie chronią one włosy przed zniszczeniem. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest regularne korzystanie z odżywek emolientowych.

Jaką odżywkę emolientową wybrać?

odżywka do włosów emolientowa

Jak można się domyślić, na rynku dostępne są różne odżywki tego typu. Aby wybrać konkretny produkt, wcześniej należy zadać sobie pytanie o porowatość swoich włosów. W tym celu wykonać można test na porowatość włosów. Jest to bardzo ważne, ponieważ pod tym kątem dobierana powinna być emolientowa odżywka. Nie może ona bowiem zawierać w swoim składzie takich olejów, które mogłyby włosom zaszkodzić. Przykładowo w przypadku włosów niskoporowatych dobrym wyborem będzie odżywka z masłem shea. Innymi słowy, to właśnie porowatość włosów stanowić powinna główne kryterium wyboru odżywki.

Jak stosować odżywkę emolientową?

Odżywka do włosów emolientowa stosowana powinna być jeszcze w trakcie mycia włosów. Nakładana powinna być jako ostatnia odżywka. Alternatywą jest zastosowanie takiej odżywki już po umyciu włosów, jako produkt kosmetyczny bez spłukiwania. Taki sposób stosowania odżywek emolientowych nie jest przypadkowy. Tego typu produkty odlepiają bowiem włos oraz zamykają w nim składniki odżywcze. Dlatego nie ma już sensu nakładania potem innych odżywek. Ich działanie nie będzie już tak skuteczne.

Odżywki emolientowe polecić można każdej osobie, dla której ważne jest właściwe dbanie o włosy. Jest to niezwykle skuteczny produkt, który znakomicie wpływa na zdrowie i wygląd włosów. Warto zatem zapoznać się z dostępnymi na rynku produktami i wybrać dla siebie ten najlepszy.