Kosmetyki

Jak pozbyć się rozstępów — rodzaje domowej pielęgnacji

krem na rozstępy

Pojawienie się rozstępów na ciele sygnalizują nagłe zmiany hormonalne w organizmie. Może to być spowodowane dojrzewaniem, ciążą, menopauzą i innymi czynnikami. Niezależnie od tego, co się dzieje, każda kobieta chce się ich pozbyć jak najszybciej i jak najskuteczniej. Jeśli chcesz poradzić sobie z tym problemem w domu, pomocne będą poniższe zalecenia.

Jak pozbyć się rozstępów na brzuchu?

W przypadku okolic brzucha eksperci zalecają stosowanie takich metod, jak okłady i masaże. Peeling w tym przypadku nie zawsze jest odpowiedni, ponieważ skóra na brzuchu może być zbyt delikatna i istnieje ryzyko urazów podczas zabiegu spowodowanych tarciem soli lub innych materiałów ściernych.

Krem na rozstępy, maść na rozstępy oraz balsam na rozstępy stosują się przy owijaniu. Owijanie to stosowanie specjalnych produktów, które uaktywniają się pod wpływem wzrostu temperatury ciała. W tym celu obszar brzucha, na którym występują rozstępy, po nałożeniu kremu/żelu owija się folią, co wywołuje swego rodzaju „efekt cieplarniany”.

Oprócz specjalnych produktów można stosować miód kwiatowy, który dodatkowo pomoże rozwiązać problem plam pigmentacyjnych i cellulitu. W tym przypadku miód powinien być naturalny, w przeciwnym razie osiągnięcie pożądanego efektu będzie prawie niemożliwe.

krem na rozstępy

Czas trwania okładu powinien wynosić co najmniej jedną godzinę, przy czym zaleca się, aby w tym czasie nie uprawiać zbytnio sportu ani innych czynności. Nadmierne pocenie się nie sprzyja osiąganiu wyników.

Jak pozbyć się rozstępów na pośladkach i udach?

Rozstępy na pośladkach i innych częściach ud pojawiają się najczęściej w wyniku nagłych zmian wagi ciała. W tym przypadku dość trudno jest zastosować owijki, ponieważ jest to ruchoma część ciała i poruszanie się po niej w filmie będzie dość trudne. Eksperci w dziedzinie pielęgnacji salonów zalecają, aby podczas kąpieli zwracać uwagę na peeling, masaż i stosowanie specjalnych produktów kosmetycznych/urządzeń.