Kosmetyki

Odżywki humektantowe do włosów – charakterystyka i zastosowanie

odżywka humektantowa

Odpowiednio dopasowana pielęgnacja włosów pomoże w utrzymaniu ich zdrowego i pięknego wyglądu. Dobrej jakości odżywki i maski nie tylko odżywią włosy, ale ochronią je również przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja włosów – o czym pamiętać?

Codzienna pielęgnacja włosów powinna bazować na skutecznych i bezpiecznych kosmetykach – odpowiednie dopasowanie produktów do potrzeb oraz aktualnego stanu włosów pomoże w zachowaniu ich pięknego i zdrowego wyglądu.

W codziennej pielęgnacji włosów nie powinno zabraknąć także produktów zapewniających skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem rozmaitych czynników zewnętrznych.

Odżywka humektantowa – charakterystyka i stosowanie

Odżywki humektantowe to produkty charakteryzujące się wyjątkowymi właściwościami nawilżającymi – składniki zawarte w odżywkach humektantowych wykazują zdolność wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu są w stanie dogłębnie nawilżyć nawet mocno przesuszone włosy.

Warto pamiętać o tym, że odżywki humektantowe, pomimo zdolności wiązania wody i dostarczania jej do najgłębszych warstw włosów, nie są w stanie zapobiec nadmiernej utracie wilgoci, przez co powinny być stosowane w parze z odżywką o właściwościach okluzyjnych. Dobrej jakości odżywki proteinowe lub emolientowe nie tylko dogłębnie odżywią włosy, ale uchronią je także przed niekontrolowaną utratą wilgoci.

Warto pamiętać o tym, że humektantowa odżywka stosowana w nadmiarze może prowadzić do plątania i filcowania pasm. Dodatkowo odżywki tego typu charakteryzują się również wysoką wrażliwością na zmiany poziomu wilgotności powietrza.

odżywka humektantowa

Humektantowa odżywka do włosów – skład

W składzie skutecznej i bezpiecznej odżywki do włosów powinny znaleźć się sprawdzone i przebadane składniki, które nawilżą, odżywią i ochronią włosy. Dobrej jakości humektantowa odżywka powinna zawierać między innymi składniki takie jak aloes, miód czy gliceryna. W preparatach dedykowanych mocno przesuszonym włosom nie powinno zabraknąć także kwasu hialuronowego, wody różanej czy różnego rodzaju hydrolatów. Wśród dobroczynnych substancji nawilżających skutecznej odżywki humektantowej nie powinno zabraknąć także roślinnej gliceryny.