Paznokcie

Jak wykonywać zdobienia z pyłkiem do paznokci?

pyłek do paznokci

Piękne i zadbane paznokcie stanowią najlepszą wizytówkę każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że panie dość chętniej wybierają się do kosmetyczki i proszą o wykonanie fantazyjnych zdobień. Jednocześnie nie zawsze znajdziemy czas na to, by się do naszej manikiurzystki wybrać. Wówczas przy pomocy pyłków do paznokci będziemy mogły samodzielnie wykonać szereg niesamowitych zdobień. Jednak jak można zrobić to poprawnie?

Co będzie nam potrzebne do wykonania zdobień przy pomocy pyłków do paznokci?

Wykonywanie zdobień za pomocą pyłków do paznokci nie jest tak naprawdę bardzo trudne. Niemniej jednak warto się do tego procesu odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Najlepiej zgromadzić odpowiednie akcesoria i przybory. Analogicznie najważniejsze będą pyłki na paznokcie. Jednocześnie warto również wyposażyć się w:

  • pędzelek – najlepiej jeden cieńszy, a jeden płasko zakończony, to właśnie za ich pomocą będzie można nanieść pyłki do paznokci;
  • bazę i top – kluczowe do wykonania manicure hybrydowego;
  • pilniczek i blok polerski – dzięki nim będziemy mogły nadać paznokciom odpowiedni kształt;
  • lampę UV – do utwardzenia naszego manicure.

Warto pamiętać, że pędzelki można skutecznie zastąpić własnym palcem, gdyż za jego pomocą również możemy nakładać pyłek do paznokci, jeśli zależy nam na ozdobieniu całej płytki. 

Jak poprawnie nakładać pyłki do paznokci?

Pyłki do paznokci zwykle nie sprawiają większego problemu podczas ich aplikacji. Ważne jest jednak to, by w pierwszej kolejności zdecydować się na konkretny rodzaj zdobień. Następnie przygotujmy odpowiednio płytkę paznokcia pod nałożenie bazy. Płytka musi mieć nadany kształt, a także powinna być zmatowiona. Po nałożeniu i utwardzeniu bazy – opcjonalnie także lakieru hybrydowego – możemy nakładać pyłki na paznokcie. Starajmy się zachować maksymalną precyzje i dokładność. Na koniec na pyłek do paznokci nakładamy zabezpieczającą warstwę topy i możemy utrwalić cały manicure w lampie UV. W tych kilku prostych krokach możemy aplikować pyłki na paznokcie i kreować niesamowite zdobienia.