Kosmetyki

Postaw na niezawodne szampony do włosów farbowanych

szampony do włosów farbowanych

Właściwa pielęgnacja włosów farbowanych wpływa pozytywnie na wygląd każdej fryzury. Bez względu na rodzaj farby, stają się one podatne na wysuszenie. Tym samym zwiększa się ich łamliwość. Pozostaje wówczas tylko zadbać o bogate nawilżenie włosów. Życie w ciągłym pośpiechu nie pozwala wygospodarować czasu na chwile relaksu dla farbowanych fryzur. Jednak warto sięgnąć po odpowiednie i sprawdzone szampony. Efekty utrwalenia koloru oraz wzmocnienia włosów będą już widoczne po pierwszym umyciu.

Szampony wspomagające utrwalenie jasnego koloru

Eksperymenty z koloryzacją włosów są domeną kobiet w różnym wieku. Aby utrwalić  głębię barwy po koloryzacji nie tylko siwych włosów, warto zastosować szampony przedłużające trwałość ich koloru. Należy już od pierwszego mycia sięgnąć po szampony, które ochronią pigment i podkreślą blask oraz piękną barwę włosów. Bogata formuła szamponów w naturalne składniki zapewni włosom najlepszą ochronę. Rewelacyjne szampony Garnier Fructis przeznaczone do wzmocnienia włosów farbowanych jasnych i z pasemkami, zawierają ekstrakty z owoców i roślin. Szczególne odżywcze znaczenie mają tu owoce cytrusowe bogate w witaminę C. Ma ona zbawienny wpływ na strukturę włosa oraz jego blask. Szampony do włosów farbowanych (kupisz na: https://www.manada.pl/szampony-do-wlosow-farbowanych) powinny zawierać naturalne ekstrakty roślinne z:

  • rumianku, 
  • białej orchidei,
  • słonecznika.

Dzięki temu szampony mają działanie regenerujące na zniszczone włosy. Zaś na siwych pasmach ma za zadanie zneutralizować żółte refleksy oraz nadać im  blasku. Systematyczne ich stosowanie zapobiega puszeniu się włosów. Tego typu preparaty są bardzo wydajne, wystarczy niewielka ilość, aby dokładnie umyć nawet długie włosy. Szampony z ekstraktów roślinnych pięknie pachną nawet do następnego mycia.

Szampony do włosów farbowanych ciemnych

Regenerujące i wyjątkowo delikatne szampony do włosów farbowanych oraz naturalnie ciemnych Vianek zawierają:

  • panthenol,
  • gliceryne,
  • proteiny pszenicy.

Dzięki temu w trakcie mycia włosów nie powodują one wyblaknięcia koloru. Szampony Guhl do włosów brązowych zawierają naturalny wyciąg z orzecha Kukui. Nadają im niepowtarzalnego blasku oraz uwydatniają ciemne niuanse. Dzięki formule z kompleksem odżywczym szampony sprawią, że włosy staną się nawilżone i mniej przesuszone. Właściwości orzecha wzmocnią naturalną świetlistość włosów. Dla pań o czerwonych oraz wiśniowych kolorach włosów polecany szampony Joanna. Wyjątkowa formuła tego produktu wzbogacana została o wyselekcjonowane barwniki, które intensywnie ożywiają kolor oraz przedłużają trwałość koloryzacji.