Kosmetyki

Jak wybrać najlepszy krem po opalaniu dla dzieci?

krem po opalaniu

Choć nie wspomina się o nich tak często, jak ma to miejsce w przypadku kremów do opalania, kremy stosowane przez dzieci już po kąpielach słonecznych są wcale nie mniej ważne. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jaki krem po opalaniu dla dzieci wybrać i na co zwracać szczególna uwagę podczas jego stosowania

Krem po opalaniu i jego działanie

Choć zadaniem rodziców jest dążenie do tego, aby ograniczyć dzieciom do minimum kontakt ze słońcem, nie zawsze jest to możliwe. Maluchy kochają zabawy na plaży i często nie są tak ostrożne, jak można byłoby sobie tego życzyć. Pomimo stosowania kremów z wysokim filtrem podczas pobytu na zewnątrz, warto zaopatrzyć się również w kosmetyki po opalaniu. Przeciwdziałają one nie tylko zaostrzaniu się poparzeń słonecznych, ale również nadmiernemu złuszczaniu się naskórka. Dziecko, które je stosuje, czuje się więc wyjątkowo komfortowo.

Jaki krem po opalaniu dla dzieci wybrać?

Kosmetyki stosowane po opalaniu i skierowane do najmłodszych użytkowników pojawiają się w sprzedaży w coraz większej liczbie. Nie wszystkie odznaczają się taką samą skutecznością, szukając tych najlepszych należy więc skoncentrować się na co najmniej kilku kwestiach. Na pierwszy plan wysuwa się, oczywiście, ich skład – możliwie jak najkrótszy i wolny od sztucznych dodatków. Szukając odpowiednich kosmetyków warto jednak zwrócić uwagę także na:

  • wielkość opakowań,
  • przeciwwskazania do stosowania,
  • formę.
krem po opalaniu dla dzieci

Ostatnia z wymienionych cech wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie. Krem po opalaniu dla dzieci powinien dość łatwo się rozsmarowywać i szybko się wchłaniać. Warto skłaniać się przede wszystkim ku łatwym w aplikacji balsamom do ciała, choć z pewnością o dużym zadowoleniu można też mówić w kontekście mleczka – wygodnego w użyciu, a jednocześnie starczającego na dość długi czas. Nie zaleca się przy tym kupowania kosmetyków w przesadnie dużych opakowaniach. Ich transport nie jest wygodny, a relatywnie krótki czas przydatności do użycia sprawia, że trudno zużyć je w całości.

Kremy po opalaniu – jak ich używać

Tym, co wpływa znacząco na skuteczność kremów po opalaniu dla dzieci jest wiedza na temat ich prawidłowego użytkowania. Producenci zalecają, aby stosować je zaraz po powrocie z plaży lub ze spaceru. Przypominają też, że kremy powinny być stosowane regularnie, jeśli zależy nam na ich skuteczności. Warto też przypomnieć po raz kolejny, że choć oferowane współcześnie kremy po opalaniu dla dzieci są wyjątkowo skuteczne, nie ma mowy o stosowaniu ich w zastępstwie typowych kosmetyków do opalania – wodoodpornych i charakteryzujących się wysokim filtrem.