Kosmetyki

Regeneracja włosów – sprawdzone sposoby

regeneracja włosów

Zdrowe i silne włosy sprawiają, że wygląda się znacznie atrakcyjniej. Ponadto umożliwiają one eksperymentowanie z rozmaitymi fryzurami. Warto więc zadbać o swoją aparycję, stosując w tym celu przemyślaną pielęgnację.

Regeneracja włosów – jakie kosmetyki wybierać?

Podstawowym produktem, który stosuje się praktycznie codziennie, jest oczywiście szampon. Podczas wybierania tego kosmetyku, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego składniki. W składzie nie powinno być:

  • parabenów,
  • silikonów,
  • olejów mineralnych.

Posiadają one bowiem niekorzystny wpływ na kondycję włosów. Obciążają kosmyki i osadzają się na ich powierzchni, przez co niemożliwe jest przenikanie substancji aktywnych i odżywienie od środka. Mogą również zaburzać pH skóry głowy, wywołując nadmierną produkcję sebum, a także przyczyniając się do powstawania uciążliwego łupieżu. U części osób powodują widoczne objawy stosunkowo szybko, u innych natomiast niszczą włosy powoli, przez co ciężko jest domyślić się przyczyny tego stanu.

regeneracja włosów

Olejowanie włosów, czyli domowe SPA

Niekoniecznie trzeba udać się do fryzjera, aby wykonać regenerację włosów. W drogeriach dostępnych jest bowiem wiele kosmetyków, jakich można użyć w domowym zaciszu do olejowania. To niesamowicie popularny sposób na poprawienie stanu swojej fryzury. Każdy produkt jest nieco inny, dlatego warto przeczytać etykietę przed użyciem, aby poznać tajniki prawidłowego stosowania.

Sporo osób używa do olejowania olejku arganowego. Należy nałożyć go od nasady aż po końce, a następnie odczekać godzinę lub dwie i dokładnie zmyć. Może to wymagać kilkukrotnego użycia szamponu. Aby pokryte olejem włosy nie sprawiały problemów, warto zawinąć je w turban z ręcznika. Świetnym pomysłem jest włączenie sobie filmu, co sprawi, że czas oczekiwania na mycie będzie wydawał się znacznie krótszy. Taką procedurę powinno się przeprowadzać raz lub dwa razy w tygodniu.