Kosmetyki

Jak wybrać najlepszy preparat do usuwania skórek?

preparat do usuwania skórek

Skórki znajdujące się przy paznokciach zwykle nie prezentują się zbyt estetycznie. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, jak się ich pozbyć. Jeszcze nie tak dawno jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu było usuwanie skórek z wykorzystaniem nożyczek, zabieg ten często prowadził jednak do infekcji. Trudno nie cieszyć się więc, że dziś w sprzedaży możemy znaleźć preparaty do usuwania skórek – ciekawą alternatywę dla ryzykownego zabiegu.

Dobry – czyli jaki?

Nie każdy preparat do usuwania skórek od Makear można uznać za jednakowo skuteczny. Nic więc dziwnego, że to jego skład jest tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Czymś oczywistym wydaje się to, że nie powinny znajdować się w nim składniki uczulające. Warto jednak upewnić się również, że preparat do usuwania skórek ma składniki nawilżające i zmiękczające.

Nie tylko skład, ale również konsystencja konkretnego preparatu przesądza o zadowoleniu z korzystania z niego. Dziś największą popularnością cieszą się preparaty przyjmujące postać żelu w tubce, w sprzedaży dostępne są jednak również lakiery i pisaki. Trudno wskazać jednoznacznie, która z form jest najwygodniejsza w użyciu, warto więc przetestować przynajmniej jedno rozwiązanie przyjmujące każdą z nich.

Jak go stosować?

Preparat do usuwania skórek może mieć różny skład i konsystencję. Sposób jego wykorzystania niemal zawsze jest jednak taki sam.

  1. Niewielka ilość preparatu powinna zostać naniesiona na skórki.
  2. Preparat powinien wniknąć w skórki, należy więc pozostawić go na kilka minut. Jeśli producent zaleca takie działanie, można też delikatnie wmasować go.
  3. Gdy środek zostanie wchłonięty, należy przystąpić do delikatnego odsuwania i usuwania skórek, najlepiej z wykorzystaniem drewnianego patyczka.

Oczywiście, zasady stosowania poszczególnych preparatów mogą różnić się między sobą. Już po zakupie warto więc zapoznać się z zaleceniami producenta przyjmując, że mają one dla nas kluczowe znaczenie. Pomocne okazują się także nagrania wideo – dostępne nie tylko na stronach internetowych prowadzonych przez producentów preparatów, ale i na tych, które są tworzone przez stylistów paznokci.