Uncategorized

Czym są korektory estetyczne uszu?

Nie ma na świecie osoby, która nie miałaby choć jednego kompleksu związanego ze swoim wyglądem. Dużym zmartwieniem dla niektórych osób są odstające uszy. Okazuje się, że wcale nie trzeba przechodzić operacji plastycznej, aby pozbyć się problemu.

Korektory otostick

Korektory otostick to silikonowe protezy, które stosuje się przyklejając je do głowy oraz ucha za pomocą specjalnego kleju. Taki korektor utrzymuje ucho w prawidłowej pozycji, dzięki temu w bardzo prosty i szybki sposób można poprawić swój wygląd.

Stosowanie korektora uszu

Decydując się na zastosowanie otosticku początkowo organizm będzie się buntował, w tym wypadku okres adaptacyjny wynosi około dwóch do czterech tygodni, po tym czasie ucho powinno się przyzwyczaić. Po tym okresie małżowina uszna staje się bardziej elastyczna. Należy pamiętać, aby nie stosować korektora cały czas, uszy powinny odpocząć nocą.

Bez wątpienia jest to bardzo dobra alternatywa dla operacji plastycznej, która wiąże się z bólem oraz sporymi wydatkami. Osoba posiadająca odstające uszy, może je skorygować bez większych nakładów finansowych, co jest dobrym rozwiązaniem w niektórych przypadkach. Operacja daje oczywiście trwałe efekty i nie jest skomplikowana, najczęściej przeprowadza się taki zabieg w znieczuleniu miejscowym, nie mniej jednak są osoby, które boją się ingerencji w swoje ciało, a otosticku może być dla nich rozwiązaniem.

Każdy ma kompleksy, przez nie można mieć niższe poczucie własnej wartości, dlatego warto szukać sposobów, aby podnieść komfort życia.