Kosmetyki

Jak prawidłowo konturować twarz?

Konturowanie twarzy to sztuka, której, jak i wszystkiego, trzeba się nauczyć. Przede wszystkim prawidłowe konturowanie może wyszczuplić twarz albo i całkowicie zmienić jej rysy. Jest to sposób wykorzystywany przez największych wizażystów na świecie, ponieważ w prosty sposób pozwala ukryć mankamenty urody i podkreślić to, co jest w twarzy najpiękniejsze.

Jakich kosmetyków używa się do modelowania twarzy?

Zdecydowanie przydadzą się nawet najprostsze kosmetyki z drogerii. Wśród nich oczywiście korektor, podkład, bronzer, rozświetlacz oraz róż do policzków.

Cała sztuka polega na nakładaniu danych kosmetyków w strategicznych miejscach tak, aby zakryć lub uwypuklić to, co najważniejsze.

Konturowanie twarzy można wykonywać na każdej buzi, ale najbardziej widoczne efekty będą oczywiście na twarzach okrągłych, pulchniejszych, ponieważ to na nich będzie można wyostrzyć naturalne, ukryte do tej pory rysy twarzy. Konturowanie jest proste i spokojnie można wykonywać je samodzielnie w domu. Wystarczy odrobina wiedzy oraz wprawa, aby świetnie radzić sobie z podstawowymi kosmetykami i nakładaniem ich na poszczególne części twarzy.

Konturowanie można wykonać na mokro lub na sucho, co zależne jest od preferencji osoby, która wykonuje makijaż. Konturowanie na sucho z całą pewnością jest prostsze dla osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z konturowaniem i nie posiadają jeszcze doświadczenia.