Akcesoria kosmetyczne

Szczoteczka bambusowa – produkt, który dba o uzębienie maluchów

Dbania o wygląd trzeba uczyć się już od najmłodszych lat, bo później może być już za późno. Dlatego też higiena jamy ustnej to powinna być priorytetowa sprawa dla naszego dziecka. Pomóc mu w batalii o zdrowe zęby może na przykład bambusowa szczoteczka do zębów.

Jak bambusowa szczoteczka może pomóc dziecku?

A wystarczy, że nie będzie mu ranić dziąseł ani powodować u niego odruchu wymiotnego. Poza tym dziecko sięgnie po nią nawet z czystej ciekawości, gdyż ona znacznie różni się od klasycznych modeli. Poza tym obecne pokolenia maluchów wiedzą znacznie więcej o ekologii i o środowisku, więc choćby z tej racji dadzą się przekonać do jej używania.

Co można jeszcze zrobić, by zachęcić pociechę do używania bambusowej szczoteczki do zębów?

Można mu kupić specjalny kubek też eko, w którym będzie trzymało przybory do mycia. Dobrym pomysłem oprócz przekonywania słownego, jest zakup płynu barwiącego. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowo myć zęby, a przy okazji przyzwyczai się do bambusowej szczoteczki. Oczywiście rodzice mogą sami zacząć używać bambusowej szczoteczki, bo jak powszechnie wiadomo, dobry przykład idzie zawsze z góry.

Można malucha również regularnie przyprowadzać do gabinetu pani stomatolog. Może jej argumenty uświadomią dziecku, że bambusowa szczoteczka do zębów, to wcale nie taki idiotyczny pomysł. Najważniejsze, aby zakodowało sobie, że higiena jamy ustnej to nie fanaberia rodziców, a konieczność.