Kosmetyki

Jak zadbać o zniszczone włosy?

Czy da się odbudować zniszczone włosy? Co zrobić, aby zapobiegać ich niszczeniu? Jakich kosmetyków stosować? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

Dbaj o końcówki włosów

Końcówki włosów są niesamowicie narażone na łamanie i rozdwajanie się. Trzeba je więc odpowiednio zabezpieczać. Olejowanie, serum do włosów to dobre rozwiązanie, ale stosowanie masek do włosów również należy włączyć w poczet kosmetyków do włosów i skóry głowy. Na rynku istnieje wiele produktów, a godnymi polecenia okazują się maski Tigi Bed Head. Chronią one włosy przed szkodliwym działaniem pogody, mrozu, słonej wody czy promieni słonecznych, a także zapobiegają powstawaniu urazów mechanicznych.

Proteiny w kosmetykach do włosów

To z białek zbudowane są nasze włosy. Stosując kosmetyki z proteinami, zapewniamy włosom budulec i regenerujemy zniszczone włosy w sposób możliwie najbardziej kompleksowy. Odżywki do włosów to świetne rozwiązanie. Odpowiednio dobrane pozwalają na odzyskanie blasku i dawnej świetności. Tigi Bed Head to duży wybór odżywek – https://trena.pl/48_tigi. Suche i zniszczone włosy, odżywione odpowiednim preparatem, nie tylko odbudowują się w czasie stosowania kosmetyku, ale również są chronione przez długi czas. Wystarczy codzienna pielęgnacja i gotowe.

Warto też co jakiś czas przycinać włosy. Włosy z tendencją do rozdwajania podziękują nam za to, że zajmujemy się nimi w ten sposób. Rozdwojone końcówki wystarczy podciąć, a suche włosy staną się przeszłością. W każdym salonie fryzjerskim powinno sugerować się klientkom i klientom takie rozwiązanie. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami, szamponami do włosów, odżywkami, włosy będą piękne, mocne i rozświetlone, a ich barwa zawsze będzie odpowiednio nasycona i intensywna. Warto też włosy czesać w odpowiedni sposób, aby zapobiegać powstawaniu łupieżu. Kiedy jednak powstanie, wystarczy zastosować odpowiednie rozwiązanie w postaci szamponu przeciwłupieżowego lub takiego, który odpowiednio nawilży skórę głowy.