Paznokcie

Podstawowe informacje o frezarkach do paznokci

Czym jest frezarka do paznokci?

Frezarka kosmetyczna jest urządzeniem które ma za zadanie oczyścić, skrócić oraz wypielęgnować płytkę paznokcia. Przygotowuje je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych oraz kosmetycznych. Urządzenie używa się także do wystających oraz wrastających skórek paznokci. Frezarka wyposażona jest w specjalne frezy (kamienne, diamentowe, ceramiczne) które podczas obracania się ścierają powierzchnię po której się obracają.

Urządzenie to pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, stanowi doskonałe zastępstwo pilnika dzięki temu że jest urządzeniem mocniejszym a praca z nim jest znacznie szybsza i łatwiejsza.

W zależności od używanego frezu urządzenie to może być z powodzeniem stosowane do:

-skracania paznokci,

-usunięcia skórek,

-opiłowania paznokci hybrydowych oraz żelowych,

-pozbycia się starego lakieru hybrydowego i żelowego,

-sprawdza się do modelowania płytki paznokcia oraz wykonywania wgłębień przed nałożeniem ozdób na paznokcie.

Podstawowe parametry frezarek

Frezarka do użytku domowego powinna posiadać moc nie większą niż 20 W. W salonach kosmetycznych używa się frezarek do 50 W. Urządzenie powinno być wyposażone w pochłaniacz pyłu który usunie szkodliwe zanieczyszczenia powstałe podczas oczyszczania  paznokci czy usuwania lakieru. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę, komfort i bezpieczeństwo pracy. Głowicę frezarki należy dopasować do własnych upodobań. Zbyt ciężkie urządzenie utrudni pracę i nieumiejętnie używane może spowodować krzywdzę. Głowica powinna być idealnie dopasowana do ręki osoby która jej używa. Dobrze jeśli urządzenie posiada stabilne mocowanie oraz pedał nożny który znacznie ułatwia pracę.

Komfortowe wykonywanie zabiegów zapewniają odpowiednio dobrane frezy oraz ilość obrotów na minutę która nie powinna być niższa niż 20 tys. na minutę.