Zabiegi estetyczne

Nowy wymiar pedicure

Pedicure to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wykonywany samodzielnie w domu nigdy nie zakończy się takim efektem jak profesjonalny zabieg wykonany przez kosmetyczkę czy podologa. Jego znaczenie nie ogranicza się tylko do estetyki i urody, ale ma ono ogromne znaczenie dla komfortu poruszania się i ostatecznie dla zdrowia pacjenta. 

Pedicure callus peel w Warszawie

Zabieg pedicure callus peel to nowoczesny zabieg kosmetyczny, z obszaru podologii, który wykorzystuje specjalne preparaty kosmetyczne, przygotowane na bazie mieszanki kwasów kosmetycznych. Preparat ma działanie antybakteryjne i normalizujące, ale przede wszystkim w sposób kontrolowany i umiarkowany złuszcza chemicznie naskórek. W skład tej substancji wchodzą kwasy: mlekowy, cytrynowy oraz winowy. Wszystkie one spełniają funkcję zmiękczającą dla zrogowaciałego naskórka stóp, szczególnie w okolicach pięty i śródstopia. Tego rodzaju pedicure to doskonały sposób na pozbycie się uciążliwego, utwardzonego już naskórka na dłuższy czas.

Callus peel – w jaki sposób przebiega? 

Jak każdy z zabiegów pedicure, tak i pedicure callus peel w Warszawie wykonywany przez na przykład Easy Waxing składa się z kilku etapów:

  • pierwszy z nich wymaga moczenia stóp w roztworze soli i ewentualnie zmyciu pozostałości po lakierze 
  • następnie kosmetyczka wycina cążkami skórki i opiłowuje do naturalnego kształtu paznokcie  
  • najważniejszym etapem zabiegu jest nałożenie kwasów na podeszwę stóp
  • po upływie czasu niezbędnego do aktywowania reakcji, kosmetyczka specjalną szpatułą usuwa zrogowaciały naskórek
  • następnie należy wygładzić stopy tarką lub frezarką 
  • ważnym etapem zabiegu jest nałożenie na skórę stóp preparatu do peelingu 
  • na koniec kosmetyczka wmasowuje odpowiednio dobrane kremy, parafiny czy substancje witaminowe 

Standardowym przeciwwskazaniem do zabiegu są rany na stopach, siatka pęknięć czy grzybica. Sam zabieg pedicure jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Stosowane do zabiegu kwasy dobierane są w takich proporcjach, że nie są w stanie nikomu zrobić krzywdy, wręcz przeciwnie, po zabiegu odczuwa się lekkość stóp i wymierną ulgę podczas chodzenia.