Paznokcie

Jak wybrać najlepszy lakier hybrydowy?

Jak wybrać najlepszy lakier hybrydowy

Manicure hybrydowy jest w ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem na ozdabianie paznokci. Dzięki dostępności specjalnego sprzętu i lakierów niepotrzebna jest nawet wizyta u kosmetyczki. Przy odrobinie wprawy manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie. Należy jednak zadbać o dobrej klasy sprzęt, akcesoria i oczywiście odpowiedni lakier hybrydowy. Na rynku dostępnych jest wiele marek lakierów, jednak jaki będzie najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?

Rodzaje lakierów hybrydowych

Odpowiednio dobrane lakiery hybrydowe to podstawa w udanej stylizacji paznokci. Zanim jednak wybierzesz dla siebie lakier, warto poznać czym się one charakteryzują i jakie są ich rodzaje. Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje lakierów hybrydowych:

  • lakiery jednofazowe – w ich skład wchodzi baza, utrwalacz i pigment; pełne krycie zapewnione jest już przy pierwszym pociągnięciu, wykorzystywany w szczególności podczas samodzielnego wykonywania hybryd.
  • lakiery dwufazowe – wymagają wcześniejszego nałożenia bazy; wskazane jest dobranie bazy od tego samego producenta co lakier.
  • lakiery trójfazowe – wymagają wcześniejszego odtłuszczenia płytki, nałożenia bazy, a dopiero później lakieru; na końcu należy nałożyć utwardzacz (top).
trzy lakiery hybrydowe

Każdy rodzaj lakieru hybrydowego posiada zarówno plusy, jak i minusy. Niewątpliwą zaletą lakierów jednofazowych jest szybkość ich aplikacji, jednak lakiery trójfazowe zapewniają o wiele większą trwałość i odporność na uszkodzenia. Przy wyborze najlepszego dla siebie lakieru warto wziąć pod uwagę doświadczenie, jakie posiadamy w wykonywaniu paznokci hybrydowych. Dla najbardziej początkujących osób poleca się korzystanie z lakierów jednofazowych

Na co zwracać uwagę przy wyborze lakieru hybrydowego?

Wybierając dobry lakier do hybryd warto zwracać uwagę nie tylko na jego rodzaj. Równie ważna jest również konsystencja. Lakier hybrydowy nie może być ani zbyt gęsty, ani zbyt wodnisty. Tylko odpowiednia konsystencja zapewni równomierne pokrycie płytki paznokcia. Dodatkowo ważny jest rodzaj pędzelka. Najlepsze krycie zapewni pędzelek z gęstym i długim włosiem.