Akcesoria kosmetyczne, Uncategorized

Termoochrona włosów

Stosując różnego rodzaje urządzenia do stylizacji należy pamiętać, że wysoka temperatura zawsze szkodzi włosom. Bez niezbędnej ochrony szybko staną się przesuszone, matowe i łamliwe. Aby temu zapobiec konieczne jest używanie kosmetyków termoochronnych.  

Kerastase cement termiczny

Jednym z najwydajniejszych dostępnych na rynku jest własnie cement termiczny kerastase, ma on konsystencje mleczka i wystarczy naprawdę ilość odpowiadająca ziarnku groszku aby zabezpieczyć końcówki przed działaniem prostownicy czy lokówki. Jego skład to głownie mieszanka emolientów, konserwantów i substancji zapachowych, mają one na celu nawilżyć i zabezpieczyć łodygę włosa. W przypadku aplikacji zbyt dużej ilości produktu może „zjeść” objętość włosów i nadmiernie je obciążyć.

Stosowanie go z umiarem pozwoli osiągnąć efekt gładkiej tafli, ponieważ  kerastase cement nie tylko chroni przed wysoką temperaturą ale też dociąża włosy, zapobiega plątaniu i pięknie nabłyszcza.

Warto stosować go nie tylko jako ochronę przed użyciem lokówki czy prostownicy ale również na mokre włosy jako zabezpieczenie przed negatywnym działaniem suszarki, efekt sypkich i gładkich włosów zapewniony.

 

Zapach

 

Jeśli już mowa o zapachu to jest on niesamowity, piękny perfumeryjny. Ponieważ jest to kosmetyk, którego nie zmywamy z włosów, z powodzeniem może zastąpić perfumy ponieważ utrzymuje się jeszcze długo w ciągu dnia i spowija właścicielkę mgiełką aromatu.